ралица иванова ралица иванова Потребител

Допъклнителен отпуск за ТЕЛК



Здравейте,

Имам трудов договор на 4 часа. В него е посочена отпуската 20 дни, но имам вече решение от ТЕЛК (50). Мога ли да си искам тези допълнителни 6 дни, които ми се полагат?



Отговори

  • Здравейте,


    Съгласно чл.319 от Кодекса на труда работниците и служителите с трайно намалена работоспособност 50 и над 50 на сто имат право на основен платен годишен отпуск в размер не по-малко от 26 работни дни, следователно може да си поискате допълнителните 6 дни отпуск. Размерът на отпуска установен в чл. 319 Кодекса на труда се ползва само за периода, за който е установена трайната неработоспособност с експертното решение на ТЕЛК.


    Поздрави,
    Адриян Велчев



  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->