T. Marinova T. Marinova Потребител

Обезщетение по чл.224 от КТ при дисциплинарно уволнение



Здравейте,

Бих искала да попитам в случай на дисциплинарно уволнение работодателят дължи ли обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск?

Благодаря предварително!


Отговори

  • Здравейте,


    Работодателя дължи обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск на служителя при прекратяване на трудовото правоотношение.

    Справка може да направите в чл.224 от Кодекса на труда.


    Поздрави,
    Адриян Велчев

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->