Stefka Vasileva Stefka Vasileva Потребител

Декларация за месечни авансови вноски на корпоративен данък



Здравейте,

Трябва ли да се подава специална декларация за авансовите вноски на корпоративния данък, при положение че вноските са декларирани в ГДД за 2012 г.?



Отговори

  • Здравейте,

    Месечните и тримесечните авансови вноски за текущата календарна година се декларират с годишната данъчна декларация за предходната година.

    Трябва да подадете Декларация за намаляване или увеличаване на авансовите вноски, ако смятате, че те ще се отличават от дължимия годишен корпоративен данък. Тази декларация е по образец. Намалението или увеличението на авансовите вноски се ползва след подаването на декларацията. Незабравяйте че когато дължимият годишен корпоративен данък надвиши с над 20% сумата от определените месечни авансови вноскиа или когато 75% дължимия годишен корпоративен данък надвиши с над 20% сумата от определените тримесечни авансови вноски за съответната година, върху превишението над 20% ще се дължи лихва.

    За повече информацията можете вижте чл. 88,89, 90 от ЗКПО

    И посочения линк :

    http://balans.bg/3672-promeni-v-zkpo-za-2013g-rejim-na-avansovi-vnoski-za-korporativen-danyk-po-zkpo/

    Поздрави,
    Ивелина Георгиева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->