Ивелина Иванова Ивелина Иванова счетоводител

Окончателен осигурителен доход на СОЛ, което е работило по ТД в началото на годината



1. Ще подава ли ГДД по чл.50 и ще определя ли окончателен осигурителен доход СОЛ в ЕООД без възнаграждение, което преди възникването на това обстоятелство е работило по ТД (януари-март 2013г)?

2. При положение, че лицето има приходи от лихви, то вече следва да подаде декл. по чл.50. В такъв случай трябва да приложи служебни бележки за дохода от ТД и за дохода от лихви. А във връзка със самоосигуряването какъв документ се прилага в ГДД? Определя ли окончателен осигурителен доход?



Отговори

  • Здравейте,

    Само факта, че имаме самоосигуряване и извършвана дейност по трудов договор задължава лицето да подаде ГДД.
    В случай, че лицето се е осигурявало като самоосигуряващо се лице през годината, задължително определя окончателен размер на осигурителния доход при попълване на ГДД. Това става с попълване на таблици 1 и 2 за окончателно определяне на осигурителния доход.
  • Благодаря Ви за отговора!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->