Йорданка Терзийска Йорданка Терзийска счетоводител

Командировка на строителни работници



Строителна фирма със седалище в гр.София изпраща строителни работници до обекти в страната.

Може ли да ги командирова и да им изплаща командировки за времето на престоя на дадения обект?



Отговори

  • Здравейте,

    Да, имате право да командировате строителните работници, стига да спазвате нормативните изисквания.

    Лицата трябва да са на трудов догов и според чл. 121 от КТ
    Вие имате право да командировате работници или служители за изпълнение на трудовите задължения извън мястото на постоянната им работа, но за не повече от 30 календарни дни без прекъсване.
    Ако се налага командироване за срок, по-дълъг от 30 календарни дни, то тогава е необходимо писмено съгласие на работника или служителя.

    Трябва да имате писмена заповед за командировката и в нея да се записано на какво основание е.


    Поздрави,
    Ивелина Георгиева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->