Rosen Ivanov Rosen Ivanov pensioner po bolest

Съкращаване на трудоустроен работник



Има ли право работодател да съкрати трудоустроен работник в случай на намаляване на работата?



Отговори

  • Здравейте,


    Работодателя може да съкрати трудоустроен служител при намаляване на обема на работа само след предварително разрешение на инспекцията по труда.


    Справка за нормативната уредба използвана за отговор на този въпрос: чл. чл.333 ал.1 т.2 от Кодекса на труда


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->