Боян Симеонов Боян Симеонов Потребител

Задържане след работно време



До колко часа работодателя има право да задържа своите служители с малки деца?



Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно Кодекса на труда (КТ) удълженото работно време и полагането на извънреден труд се допускат само с писменото съгласие на майки с деца до 6-годишна възраст.

    Справка за нормативната уредба приложима по този казус може да направите в:
    чл. 136а, ал. 6 от КТ; чл. 147, ал. 1, т. 3 от КТ; чл. 8, ал. 5 и чл. 16 от Наредба за работното време почивките и отпуските

    Поздрави,
    Спас Колаксъзов


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->