Stefka Vasileva Stefka Vasileva Потребител

ДДС при износ за Русия



Трябва ли да се начислявя ДДС при износ на стоки за Русия? Ако не - защо?



Отговори

  • Здравейте,

    Износът на стоки за Русия според ЗДДС представлява доставка на стоки, изпращани или превозвани извън територията на Европейския съюз.Това е облагаема доставка с нулева ставка на данъка. /чл.28 от ЗДДС/
    Вие не дължите ДДС в България, но за да извършите такава доставка е необходимо стоките да минат през митническо бюро, за да бъдат изпратени към Русия

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->