ПЕТЯ ПИСЪШКА ПЕТЯ ПИСЪШКА Потребител

Данък върху парична награда



Здравейте,

Кой трябва да изплати данъка върху парична награда - получателя или организатора?



Отговори

  • Здравейте,

    За последващите тълкования приемам, че вие сте местно физическо лице и получения доход е с източник България.

    Начинът по който е придобит дохода е определящ за това дали изобщо той подлежи на облагане. Доходите от парични и предметни печалби, получени от участие в хазартни игри по смисъла на Закона за хазарта както и паричните и предметните печалби, получени от участие в игри, различни от хазартните, при които печалбата се определя на случаен принцип се считат за необлагаеми доходи.

    Тези които не попадат в раздела за необлагаеми се включват в данъчната основа при подаване на ГДД за физическите лица и следва да им се плати данък общ доход от лицето придобило дохода в размер на 10%.

    Справка за нормативната уредба приложима по този казус можете да намерите в чл. 13, ал. 20 и 21 от ЗДДФЛ
    Поздрави,
    Жасмин
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->