dida valseva dida valseva Счетоводна къща Финанс Консулт ООД счетоводител

Право на данъчен кредит за гориво на нает автомобил



Фирма ЕООД извършва консултански адвокатски услуги. Има два наети автомобила, с които посещава клиентите си. Единият наема от собственика на капитала, а другия от друго физическо лице.

Ще има ли право фирмата да ползва данъчен кредит за гориво и за коя от колите?



Отговори

  • Здравейте,

    В случай че използвате автомобилите за дейността си и сте се снабдили с документи за покупките на гориво и други консумативи, свързани с тях – в общия случай фактури на името на фирмата, то няма пречка да ползвате данъчния кредит и за двата автомобила. Важно е също така отдаването под наем на автомобилите да бъде документирано с необходимите договори и фактури за плащане на наемните вноски.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 69, ал. 1 и чл. 71 от Закона за данък върху добавената стойност.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->