Ваня  Павлова Ваня Павлова Потребител

Начин на плащане



Здравейте,

Издавам фактура за продажба на стоки с касов бон, но клиента променя начина на плащане и иска да плати с платежно нареждане по банка. Каква е процедурата с издадения касов бон, да го сторнирам ли?



Отговори

  • Здравейте,

    Правилно сте се ориентирали, че касовият бон трябва да се сторнира.
    Повече информация за реквизитите на сторно касовата бележка и случаите, в които се издава може да намерите в чл. 31 на Наредбата за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства, както и тук:

    http://www.fakturirane.bg/1/docs/schetovodni-dokumenti/item/84-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B0

    Поздрави,

    Лора Танева

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->