nedialko benev nedialko benev Потребител

Процент прослужено време при втори трудов договор



Задължително ли трябва на вторият трудов договор да му се начислява % прослужено време при положение, че на първият му се начислява?

Благодаря Ви!



Отговори

  • Задравейте,

    Не е необходимо да начислявате процент за прослужено време ако по основното трудово правоотношение се начислява такова за пълно работно време. Това означава, че ако по основния трудов договор лицето работи на пълно работно време, то няма да начислявате. Ако основния трудов договор не е на пълно работно време, то тогава сте длъжни да начислявате % трудов стаж до размера на пълно работно време.

    За справка можете да се обърнете към Наредба за структурата и организацията на работната заплата, чл.12 ал.8

    Поздрави,
    Димитър Пашов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->