Задай въпрос тук
Стаси Николова Стаси Николова Потребител

Право на почивка на детските учителки



Имат ли право на почивка детските учители по време на работния им ден, който е 6 часа?



Отговори

  • Здравейте,

    Според разпоредбите на Кодекса на труда работното време на работника или служителя се прекъсва с една или няколко почивки. Работодателят осигурява на работника или служителя почивка за хранене, която не може да бъде по-малко от 30 минути. Почивките не се включват в работното време.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 151, ал. 1 и ал. 2 от Кодекса на труда.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата