Елеонора  Константинова Елеонора Константинова служител

Данъчно признаване на разходи за реклама



Здравейте,

Разходите за реклама включващи изработка на страница в интернет и рекламиране на фирмата в бизнес каталог данъчно признати разходи ли са? От гледна точка на ЗДДС, признава ли се ползваният данъчен кредит?

Благодаря ви предварително!



Отговори

  • За всички разходи свързани с дейността на фирмата с изключение на случаите попадащи в обхвата на чл.70 от ЗДДС фирмите имат право на данъчен кредит, следователно разходите за реклама свързани с осъществяваната от нас дейност са признати от гледна точка на ЗДДС и ЗКПО, стига да имаме всички съпътстващи документи удостоверяващи доставката на услуга а именно, фактура и приемо-предавателен протокол за приемане на извършената работа.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->