Ani Slavov Ani Slavov Потребител

Обезщетение по чл.222 ал.1 от КТ



Обезщетението по чл.222 ал.1 от Кодекса на труда, включва ли се в сумата на осигурителния доход в УП 2 и включва ли се в стажа в УП 2, или се изписва като забележка най-отдолу. Също така включва ли се и в УП 3, като се сумира с останалото прослужено време, или отново се изписва отделно без да се сумира стажа?

Благодаря за отговора предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Периода на изплащане на обезщетение по чл. 222 ал. 1 от КТ, както и изплатения доход се зачитат за осигурителен стаж и съответно за осигурителен доход.
    В тази връзка съм на мнение, че следва да бъдат посочени в общия доход и съответно в общия стаж в отделно удостоверение - УП2.
    Моето мнение е, че УП3 за периода на обезщетението не се издава.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->