diqna kalinova diqna kalinova Потребител

Право на обезщетение за безработица след прекратяване по чл.326, ал.1 от КТ



Прекратих договора си по чл 326 ал 1. Имам ли право на обезщетение от Бюрото по труда и кога трябва да се регистрирам там?

Благодаря ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,


    Срока за регистрация в Бюрото по труда е седем работни дни от датата на прекратяване на трудовото правоотношение. Регистрацията в бюрото по труда се извършва по место живеене.


    Справка за нормативната уредба използвана за този казус: чл.54а ал.4 т.2 от Кодекса за социално осигуряване.


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->