Nadya Georgieva Nadya Georgieva Потребител

На разположение извън работно време



Има ли норматив за часовете в които работникът е на разположение извън работното си време?



Отговори

  • Здравейте,

    Предполагам имате предвид трудов договор.
    В изискванията за съдържание на трудовия договор, като задължително условие фигурира, че в него трябва да бъде упомената продължителността на работния ден и седмица. Също така в него могат да бъдат уредени и други условия, свързани с предоставянето на работната сила, които не са уредени в разпоредбите на закона. Така че, ако в трудовият ви договор не е уредено друго не би следвало от вас да изискват да сте на разположение извън работно време.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 66, ал. 8 (2) от КТ.

    Поздрави,
    Жасмин Ангелова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->