ивелина микова ивелина микова Потребител

Обезщетение по чл.328 ал.1 т.12



На колко месеца обезщетение от трудовата борса имам право при освобождаване от работа по чл.328 ал.1 т.12 при 45-годишен трудов стаж? Имам ли право на изплащане на 2 месечни заплати?



Отговори

  • Здравейте,

    При прекратяване на договора на основание чл. 328, ал. 1, т. 12 от КТ ще имате право на обезщетение за безработица за максимален срок и в максимален размер.
    Срока и размера на обезщетението се определя от натрупания стаж от последното получено обезщетение за безработица, и от размера на осигурителния ви доход за период от 24 календарни месеца, преди месеца, от който ще ви бъде отпуснато новото обезщетение за безработица.
    По втория въпрос - относно право на изплащане на 2 месечни работни заплати - Моето мнение е, че не, нямате право на тях.

    Поздрави!
    • 13 Sep 2013 22:06
    • ГАЛИНА ЧАКЪРОВА (Потребител)
    • Компания: Счетоводна къща Финанс Консулт ООД
    • 2
    ЗДРАВЕЙТЕ РАБОТОДАТЕЛЯТ МИ ИСКА ДА МЕ ОСВОБОДИ ОТ РАБОТА ПОРАДИ НАМАЛЯВАНЕ НА РАБОТАТА'ПО КОЙ ЧЛ.ОТ КОДЕКСА Е НАИ ДОБРЕ ДА МЕ ОСВОБОДИ' ЗА ДА ИМАМ ПРАВО ДА ОТИДА НА БОРСАТА ' БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО''
  • Здравейте,

    При намаляване обема на работата основанието е: чл. 328, ал. 1, т. 3 от Кодекса на труда.
    В този случай ще имате право на обезщетение за оставане без работа, от страна на работодателя, за период от един месец след датата на прекратяване.

    И в двата случая - "чл. 328, ал. 1, т. 3" или "чл. 328, ал. 1, т. 12" ще имате право на обезщетение от бюрото по труда (борсата).

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->