Лора Петрова Лора Петрова Потребител

Продажба на автомобил на трета страна



Здравейте,


Закупили сме товарен автомобил втора употреба от ЕС. При покупката сме си самоначислили ДДС с протокол. Сега бихме искали да продадем същият на контрагент от Албания. Следва ли във фактурата за продажбата му да се начисли ДДС?



Отговори

  • Здравейте,


    Продажбата на активи , които се изпращат или се превозват за трета страна
    ( износ ) подлежи на облагане според чл. 28 от ЗДДС т.е е доставка с нулева ставка на ДДС,във фактурата, която издавате, следва да запишете тази нулева ставка и като основание за прилагането й съответния чл. 28 от ЗДДС.


    Поздрави,
    Ивелина Георгиева



  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->