ПЕТЯ ПИСЪШКА ПЕТЯ ПИСЪШКА Потребител

Обезщетение на държавен служител



Държавен служител е депозирал заявление от 05.08.2013 за прекратяване на служебното правоотношение и е освободен от 07.08.2013. За какъв период да се изчисли размера на обезщетението по чл.105, ал.1 и ал.3 от Закона за държавния служител за остатъка от времето?


Предварително благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Според разпоредбите на Закона за държавния служител обезщетението, което ще Ви се дължи е равно на основната Ви заплата за периода от деня на прекратяването – в случая 07.08.2013 г. до деня, в който изтича един месец от подаването на заявлението за прекратяване, тоест 05.09.2013 г.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 105, ал. 3 от Закона за държавния служител.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->