Ивелина Иванова Ивелина Иванова счетоводител

Данъчен кредит за гориво на лек автомобил за транспорт на работници до месторабота



Имаме ли право на данъчен кредит за горивото на нает лек автомобил, използван за транспорт на работниците до местоработата? А на лек автомобил, който се използва за същите цели, но не е нает, а е на дружеството?



Отговори

  • Здравейте,
    имате право на данъчен кредит за транспортно обслужване на работниците и служителите от местоработата до местоживеенето ( чл. 9, ал.4, т.1 и чл.70, ал.3, т.2 от ЗДДС) независимо с какъв транспорт го извършвате, когато този транспорт е редоставян безвъзмездно от работодателя и е свързан с икономическата дейност на предприятието. По-важно е в този случай, дали този транспорт ще отговаря нан определението за социален разход или не, за целите за ЗКПО-облагането, но Вие не сте предоставили подобна информация.

    Поздрави,
    Доника Маринова
  • Благодаря Ви много за отговора.
    С лекият автомобил пътуват всеки ден собственика и един работник по трудов договор.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->