Гергана Великова Гергана Великова отк

Обезщетение за безработица и работа по граждански договор



Мога ли да получавам обезщетение за безработна и същевременно да работя на граждански договор?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако възнаграждението, което ще получите по гражданския договор след приспадане на нормативно признатите разходи е под минималната работна заплата за страната, Вие няма да подлежите на задължително осигуряване и ще може да продължите да получавате обезщетение за безработица. В противен случай обезщетението се прекратява.

    Използвана нормативна уредба за отговор на този въпрос - чл. 4 ал. 3 и чл. 54д от КСО)
    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->