ПЕТЯ ПИСЪШКА ПЕТЯ ПИСЪШКА Потребител

Книга за извънреден труд



Здравейте,

В какъв срок трябва да се представя книгата за извънреден труд пред Инспекцията по труда и въобще трябва ли да се представя тази книга?



Отговори

  • Здравейте,

    Според чл. 142 от КТ всеки работодателят е длъжен да води специална книга за отчитане на извънредния труд.

    Положеният извънреден труд се отчита всяко полугодие пред инспекцията по труда.

    Информация за съдържанието на книгата можете да намерите в чл. 18 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските.

    Поздрави,
    Ивелина Георгиева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->