Elisa Popova Elisa Popova Потребител

Авансово плащане



Здравейте,

Как може да се организира авансово плащане за получаване на продукт и услуга, преди те да бъдат доставени? И двете страни трябва да имат законови гаранции, че продукта и услугата ще бъдат доставени в уговорения срок, като авансовото плащане е 100% стойността на продукта?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Когато се извърши цялостно или частично авансово плащане по доставка, данъкът става изискуем при получаване на плащането за размера на плащането, с изключение на получено плащане във връзка с вътреобщностна доставка.

    В случаите на авансово плащане фактурата се издава не по-късно от 5 дни от датата на получаване на плащането.

    Във връзка с въпроса Ви за гарантиране на сделката, съветът ми е да се консултирате с юрист, който да изготви договор.

    Нормативна уредба за справка - чл.25 ал.7, чл.113 ал.4 и чл.37 ал.3 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->