Кунка  Маринова Кунка Маринова Потребител

Изплащане на обезщететени при напускане без предизвестие



В момента работя като сервитьорка, но си намерих друга работа и се налага да напусна веднага. Съгласна да си платя обезщетение за не спазеното предизвестие от моя страна.

По кой член от КТ да го направя?



Отговори

  • Здравейте,


    Във вашия случай прекратяването е по чл.326 ал.1 от Кодекса на труда.
    Също така, както казвате ще дължите обезщетение чл.220 от кодекса на труда в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестие.


    Поздрави,
    Адриян Велчев

  • Много благодаря за бързия отговор.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->