Елеонора  Константинова Елеонора Константинова служител

Осчетоводяване на самолетен билет



Здравейте,

Изпращаме в командировка наш служител в Русия. Закупени са самолетни билети за отиване и връщане от българска компания. Документите, които са издадени са протоколи.

Тези протоколи включват ли се в дневниците за покупка?

Благодаря ви!
Успешен ден!



Отговори

  • Здравейте! Според мен трябва да си включите протоколите в дневника за покупки и да начислите 10 % данък представителни раходи! Успешен ден и на Вас :)
  • Здравейте,


    Съгласно чл.124 ал. 4 от ЗДДС в дневника за покупки се отразяват получените от дружеството данъчни документи. Видовете данъчни документи са изброени в чл.112. По смисъла на ЗДДС протокола за самолетни билети не се счита за данъчен документ и не включва в дневника по ДДС, това не е протокол за самоначисляване или друг протокол по ДДС.


    Поздрави,
    Адриян Велчев


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->