Албена Янакиева Албена Янакиева счетоводител

Дерегистрация по ДДС



Здравейте,

Имаме фирма ЕООД, която е регистрирана по ДДС по собствено желание, а не по оборот. В последствие построихме цех и ДДС-то ни беше върнато.

Кога мога да направя дерегистрация, защото фирмата няма нужния оборот?



Отговори

  • Здравейте,

    Регистрирани лица по избор нямат право да прекратят регистрацията си по-рано от 24 месеца, считано от началото на календарната година, следваща годината на регистрацията по ЗДДС.

    Това условие е валидно дори и когато облагаемият оборот на фирмата за последните 12 месеца е по-малък от 50000 лв.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 108, ал. 2 от Закона за ДДС

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->