Lilyana Nusheva Lilyana Nusheva prepodavatel

Осигурителен стаж за пенсия при работа на граждански договор



Работя на граждански договор от 6 години. Всички осигурителни вноски са ми удържани.

Смята ли се този период за стаж за пенсия?



Отговори

  • Здравейте,

    Времето, за което са внесени или дължими осигурителни вноски върху не по-малко от минималната работна заплата за страната, за лицата, които полагат труд без трудово правоотношение (тоест по граждански договори) се зачита за осигурителен стаж.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 9, ал. 1, т. 2 от Кодекса за социално осигуряване.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->