Елена Иванова Елена Иванова Икономика прес Потребител

Обезщетениепри напускане след сключване на граждански брак



Здравейте,

След месец ще напускам работата си, на която съм от 1г. и 7 месеца. Причината е, че ще сключа граждански брак и ще се преместя в друг град да живея. Знам за Турция примерно, че след като сключиш брак и напуснеш работата си ти изплащат някакво обезщетение.

Дали в България има нещо подобно?

Благодаря предварително



Отговори

  • Здравейте,


    От така зададен въпроса не е ясно как ще бъде прекратено трудовото Ви правоотношение с работодателя, по взаймно съгласие, ще бъдете съкратен и т.н.
    За да отговоря ще приема, че трудовото Ви правоотношение ще бъде прекратено по взаймно съгласие ще имате право на обезщетение за неизползван платен годишен отпуск ( ако имате неизползван такъв ).


    Справка за нормативната уредба: чл.224 ал.1 от Кодекса на труда


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->