valentin mitov valentin mitov Потребител

Обезщетение от Бюрото по труда при напускане по собствено желание



Ако напусна фирмата по собствено желание, имам ли право на обезщетение от Бюрото по труда?



Отговори

  • Здравейте,


    Предполагам че ще прекратите трудовото Ви правоотношение с работодателя на основание чл.325 ал.1 т.1 и 2 от Кодекса на труда, в този случай имате право да получават минималния размер на паричното обезщетение за безработица – 7.20 лв. на ден – за срок от 4 месеца.


    Справка за нормативната уредба използване за отговор на този казус: чл.54б ал.3 от Кодекса за социално осигуряване

    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->