Пламен Карафизиев Пламен Карафизиев Потребител

Отпуск след кръводаряване



Вчера дадох кръв по спешност. Бележка взех.

Тези два дни които ми се полагат, кога мога да ги ползвам, защото ми се падат почивни дни вчера и днес, а съм на работа утре? Ако не отида на работа утре и представя бележката, какво ли ще стане?



Отговори

  • Здравейте,

    Когато кръводаряването е направено в почивен ден, имате право да ползвате полагащия Ви се за него отпуск в първите два работни за Вас дни, следващи това събитие.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 50, ал. 1 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->