Задай въпрос тук
Alya  Hristova Alya Hristova Потребител

Десетразряден номер на фактура



Здравейте,

След подробно запознаване със Закона за счетоводството и ЗДДС имам следния въпрос:

При издаване на фактура от фирма нерегистрирана по ЗДДС, важат ли изискванията за десетразряден номер или не?

При тълкуване на законите, би следвало данъчно задължено лице да включва и тези, които не са регистрирани по ДДС, въпреки това бих искала да намеря наредба, в която това изрично да бъде споменато.

Ще ви бъда много благодарна, ако ме насочите към съответните нормативни документи, от където явно да се виждат тези изисквания.

Благодаря Ви предварително за съдействието!
Поздтави!



Отговори

  • Прочетете внимателно :
    1- ви въпрос: ППЗДДС чл.78 Изисквания към фактури и известия
    2-ри въпрос : ЗДДС чл.3 Данъчно задължени лица
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗС

-->