Анета Хаджиева Анета Хаджиева управител

Срочен трудов договор за 1 месец



Може ли да се сключи срочен трудов договор по чл.68 ал.1 т.2 за срок от 1 месец и трябва ли да се пусне предизвестие за изтичането му?



Отговори

  • Здравейте,


    Срочен трудов договор се сключва за определен срок, които не може да бъде по-дълъг от 3 години.Това означава че може да сключите срочен трудов договор за 1 месец.
    Прекратяването на срочен трудово договор става след изтичане на уговорения срок в договора, във вашия случай след края на 1 месец.


    Справка за нормативната уредба използвана за отговор на въпроса: чл.68 ал.2 и чл.325 ал.1 т.3 от Кодекса на труда


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->