Нина  Брандийска Нина Брандийска охранител

Ученическа отпуска



Здравейте!

Студентка съм редовно обучение и завърших семестриално, предстои ми дипломна работа. Мога ли да ползвам ученически отпуск за подготовка, тъй като в закона пише само за задочна форма на обучение? Всяка година работодателят ми е известяван за това, че съм студент във редовна форма на обучението. Специалността ми е свързана с дейността, която извършвам на работното си място, но по мое желание, а не по настояване на работодателя.

Предварително Ви благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Служителите, които учат висше без откъсване от производството със съгласието на работодателя, имат право на платен отпуск в размер 25 работни дни за всяка учебна година и също така имат право еднократно и на платен отпуск от 30 работни дни за подготовка и защита на дипломна работа.

    Използвана нормативна уредба за отговора - чл. 169, ал 1- 3 от КТ.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->