Neli Batsieva Neli Batsieva Потребител

Неподаден ГФО



Здравейте,

ЕООД е регистрирано през 2011 година. От регистрирането му до момента не е осъществявало дейност. През 2011 година не е публикуван отчет в Търговския регистър.

Може ли до 30.06.2013 година да се публикуват отчетите за 2011 и 2012 година? Каква е глобата за неподадения отчет за 2011 година?

Благодаря Ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Няма пречка да публикувате финансовите си отчети след посочения в закона срок, но за това нарушение подлежите на имуществена санкция в размер от 500 до 3000 лв., а при повторно нарушение санкцията е в двоен размер.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 47, ал. 3 от Закона за счетоводството.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->