Задай въпрос тук
ILIYA Mihov ILIYA Mihov финансов съветник

ВОП и износ



Закупена е стока от фирма от Португалия за което имаме издадена фактура и извършено плащане. Стоката не пътува до България, а се осъществява износ за страна извън ЕС Алжир. Износа се осъществява от Португалската фирма. Алжирската фирма плаща стоката на нас, като инвоиса е издаден от нас.

Трябва ли да се начисли ДДС по тази сделка и на какво основание?



Отговори

  • Съгласно чл.86, ал.3 не се начислява ДДС в България при доставка с място на изпълнение извън територията на страната.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->