Христо Христов Христо Христов Потребител

Прекратяване на срочен трудов договор по заместване



Здравейте,

Назначен съм на срочен трудов договор по чл. 68, ал. 1, т. 3 за за заместване на работник или служител, който отсъствува от работа. Майчинството на колежката изтича на 08.08.2013г. и след това тя веднага ще излезе в платен годишен отпуск.

Въпросът ми е следния: Кога изтича договорът ми - на датата, на която на колежката и изтича майчинството /08.08.13г./ или след използването на платения годишен отпуск?


Отговори

  • Здравейте,


    Съгласно чл.68 ал.1 т.3 от Кодекса на труда, срочния трудов договор е за заместване на работник или служител, който отсъствува от работа, във вашия случай трудовия договор трябва да изтече след използването на платения годишен отпуск на вашата колежка.


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->