Мина Тенева Мина Тенева Потребител

Нетна търговска площ при патент



Здравейте,

Имам фирма на патент. Продавам плодове и зеленчуци. Освен в магазина, изнасям стока и отпред, за което плащам наем на общината.

При определянето на нетната търговска площ за плащане на патентния данък, трябва ли да включа мястото отпред?



Отговори

  • Здравейте,

    Според допълнителните разпоредби на Закона за местните данъци и такси нетна търговска площ е площта в съответния търговски обект, в това число щандовете, която е достъпна за купувачите, тоест във Вашия случай щандовете, разположени пред магазина, също се включват в тази площ.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в § 1, т. 28 от Допълнителните разпоредби на Закона за местните данъци и такси.

    Поздрави,
    Виктор Баталов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗМДТ

-->