Ivanka Dimova Ivanka Dimova Потребител

Бюджетен работодател



1. Какво трябва да направи бюджетен работодател, който е изплатил обезщетение по чл.222 ал.3 от КТ на лице което след представяне на документите си за пенсиониране в НОИ му е отказано отпускане на пенсия поради това, че не му достигат дни за достигане на необходимия осгурителен стаж?

2.Какъв е случаят, ако лицето след получаване на обезщетението не подаде документи в НОИ и не се пенсионира?



Отговори

  • Здравейте,


    Обезщетение по чл.222 ал.3 от КТ се труда се изплаща на служитрли придобили право на пенсия за осигурителен стаж и възраст, независимо от основанието за прекратяването на тгрудовото правоотношение. Служителя има право на обезщетение по тази алинея само веднъж.Ако считате че правата Ви като работодател са нарушени винаги може да се обърнете към съответните институции за разрешаване на спора.


    Поздрави,
    Адриян Велчев

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->