Йорданка Терзийска Йорданка Терзийска счетоводител

Данъчен кредит при наем на лек автомобил



Фирма занимаваща се с инвеститорски контрол и надзор в строителството наема лек автомобил за ходене до обектите и осъществяването на дейността си.

Закупеното гориво за този нает лек автомобил с право на дънъчен кредит ли е?



Отговори

  • Здравейте,

    Според промените влезли в сила от началото на 2013 г. възможностите за ползване на данъчен кредит се увеличават.

    Основното облекчение в тази връзка дава отговор и на Вашия въпрос - Да, Вие имате право на данъчен кредит при наем на автомобил както за наема, така и за поддръжката, ремонта, подобрението или експлоатацията, в това число и за гориво.
    Тъй като оперативният лизинг се третира като наемане на автомобила за определен период от време, то тази промяна ще окаже ефект върху сделките свързани с покупка на автомобили.

    Нормативна обосновка за отговор на този въпрос - чл.70, ал.2, т.1 и т.4 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • Фирмата няма да закупува автомобила ,а го е наела от физическо лице за ползване на сопамндировки до строителни обекти.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->