Станка  Славва Станка Славва Старши учител

Обезщетение при пенсиониране



Ще ми се изплатят ли шест заплати при пенсионирането ми?



Отговори

  • Здравейте,


    От така зададен въпроса не е ясно колко трудов стаж имате към момента на право на придобиване на пенсия.
    Размера на обезщетението за придобиване на право на пенсия е в размер на брутното възнаграждение на работника за два месеца, а ако лицето е работило при един и същ работодател през последните 10 години от трудовия му стаж обезщетението е в размер на шест брутни възнаграждения.
    Обезщетение може да се изплаща само веднъж


    Справка за използваната нормативна уредба: чл.222 ал. 3 от Кодекса на труда


    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • Благодаря Ви за отговора!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО

-->