Задай въпрос тук
Николай Петров Николай Петров Потребител

Начисляване ДДС на кетъринг



Предоставен е кетъринг в България, който се фактурира на лице представител на институция от ЕС. Начислява ли се ДДС, и ако не - на какво основание? Подава ли се VIES Декларация?



Отговори

  • кетъринг услуги - чл.21, ал.4, т.5 зависят от мястото, където услугите се извършват физически
    Мястото на изпълнение на доставка е на територията на България.
    Съгласно чл.12, ал.1 доставката е облагаема с ДДС.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->