emilia ilieva emilia ilieva rabotnik-kyxna

Обезщетение за безработица след изтичане на договор с изпитателен срок



Здравейте,


Скоро изтича 6-месечният изпитател срок, след което е възможно да не ми подновят договора. По кой член от Кодекса на труда трябва да ми прекратят договора, за да мога после да ползвам обезщетение от Бюрото по труда?

Благодаря предварително!



Отговори

  • Ако договорът ви е сключен като срочен договор с 6 месеца изпитателен срок, то прекратяването трябва да бъде по чл.325, ал.1, т.3. /с изтичане на уговорения срок/. Ако договорът ви е сключен като безсрочен договорс 6 месеца изпитателен срок , то в рамките на изпитателния срок прекратяването трябва да бъде по чл.71.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->