cvetelina totova cvetelina totova arhivarstvo

Прекратяване на трудов договор по чл.68 от Кодекса на труда



Как трябва да постъпя след като ми е предложена друга работа, а в момента съм на работа и съм назначена по чл.68 ал.1 т.1 от Кодекса на труда. В какъв срок имам право да напусна сегашната си работа без да бъда наказана?



Отговори

  • Здравейте,

    Срокът на предизвестието при прекратяване на срочен трудов договор е 3 месеца, но не повече от остатъка от срока на договора. (чл. 326, ал. 2 изр. 3 от Кодекса на труда)
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->