radoslava sirkiova radoslava sirkiova Потребител

Обезщетение за безработица след прекратяване на договор



Здравейте,


Ако ми прекратят договора след като съм работила общо 4 години, от които 2 съм била в майчинство, мога ли да ида на борсата и за какъв период мога да получавам обезщетение?



Отговори

  • Дали ще имате право на обезщетение от Бюрото по труда зависи от това по кой член ще бъде прекратен трудовия договор. Тъй като не давате такава информация, не мога конкретно да ви отговоря. Но ако все пак имате право на обезщетение и след като стажът ви е 4 месеца, то вие ще имате право да го получавате 6 месеца.

    Имайте в предвид, че според чл. 54б, ал.4 безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.
  • ZDRAVE TE I BLAGODARQ :)Ami moje bi po vzaimno saglasie,i na bazata na 240 leva 2 godini a sega 310 leva kolko pari 6te vzimam i kolko meseca ?Blagodarq
  • Не е във ваш интерес, ако договорът се прекрати по взаимно съгласие. В този случай ще получавате обезщетение в минимален размер от 7,20 лв. на ден за период само от 4 месеца.
  • a ako e prekratqvane na trudoviq dogovor,ili po to4no tq kakto pojelae li moje da me sakrati kakto re6i tq li e ili i az moga da iskam po kakav na4in?
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->