Diana Hristova Diana Hristova Потребител

Трудово-правни отношения



1. Освободена съм от работа на основание чл.328 ал.1 т.8 на 09.04.2013 г.
Може ли да ми кажете има ли срок за изплащане на заплатата и на отпуската ми?


2. През 2012г. работих 9 месеца и после излязох в неплатен отпуск.
Може ли да ми кажете защо на всички колеги са дали коледна надбавка и дрехи, а на мен не?


3. По време на неплатен отпуск работих на друго място, с трудов договор по чл.68 ал.1 т.1, във връзка с чл. 70 ал. 1 от Кодекса на труда, а не е отбелязано в трудовата ми книжка.
Моля, посъветвайте ме какво трябва да направя.



Отговори

  • 1. Няма такъв определен срок. Неизползваната платена отпуска трябва да се начисли към последната заплата. Последната си заплата би трябвало да получите на датата, която обичайно я получавате. Това е датата, която е определена в трудовия ви договор за изплащане на работната ви заплата. Погледнете какво пише в трудовия ви договор на реда за изпращане на работната заплата. Ако след определената там дата или след края на следващия календариен месец не получите заплатата си, то тогава имате право да търсите права си като подадете сигнал до Инспекцията по труда или потърсите съдействие от адвокат.

    3. След като сте работили по втори трудов договор стажът не се записва в трудова книжка. Трябва да ви се издаде УП.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->