Albena Plamenova Albena Plamenova учител по български език и литература

Прехвърляне на длъжности при сливане на две училища



При училище, което е закрито чрез сливане, колективът отива в определеното средищно училище. Въпросът ми е има ли закон, който да ми дава предимство пред директора ми за работно място в новото училище? Това че той е заемал 3 години длъжността директор дава ли му предимство за учителско място? Как от директор, той става учител?



Отговори

  • Здравейте,

    по отношение на чисто административните въпроси нама как да Ви отговоря коректно, тъй като не са в моята компетентност, но по закон, съгласно чл.123 от КТ служителите се прехвърлят в новото дружество без да се прекратяват трудовите правоотношения.




    Поздрави,
    Хубевина Илиева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->