Tsenka Filizova Tsenka Filizova шивачка

Продължителност на работно време



Какви са задължителните почивки на шивачките?



Отговори

  • Здравейте,
    Според чл. 151 от Кодекса на труда имате право на почивка за хранене
    ( обедна почивка ) , която не може да бъде по малко от 30 минути.

    В Правилника за вътрешния трудов ред се определят началото и краят на работния ден, редът за редуването на смените, почивките по време на работа, редът за отчитане на работното време, времето на задължително присъствие в предприятието, когато е уговорено променливо работно време, времето за хранене на работниците и служителите в производства с непрекъсваем процес на работа и в предприятия, в които се работи непрекъснато, както и други въпроси, свързани с разпределението на работното време и организацията на работа в предприятието.В договора, който се подписали при постъпване на работа също трябва да е написано продължителността на работния ден и полагащите се почивки.

    От така зададения въпрос няма как да Ви дадем по конкретен отговор.

    Повече информация можете да намерите в Глава 7 Работно време и почивки от КТ, както и в Наредбата за работното време, почивките и отпуските.


    Поздрави,
    Ивелина Георгиева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->