Боряна Дончева Боряна Дончева Потребител

Пуска ли се отпуск по време на бедствие



Трябва ли да си пускам отпуска по време на обявено бедствие?



Отговори

  • Здравейте,


    При обявено бедствие, когато работника или служителя е възпрепятствуван да се яви на работа, работодателя заплаща обезщетение в размер 50 на сто от брутното му трудово възнаграждение за времето, през което е бил възпрепятствуван да работи, но не по-малко от 75 на сто от минималната работна заплата, установена за страната.

    Справка може да направите в чл.218 от Кодекса на труда.

    Поздрави,
    Адриян Велчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->