Teodora  Yaneva Teodora Yaneva Потребител

Отмяна на процент за прослужено време



Работя по проект свързан с „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз от 6 месеца. Проекта е свързан с образователната сфера, по точно с училище. До сега в трудовия ми договор, който е към МОМН и за неговото изпълнение следи директора на училището, пишеше че ми се изплащат 8 % върху заплатата клас прослужено време. Сега обаче ми дават анекс към договора, изготвен от училището, не от МОМН, с който решават вече да не ми се начисляват тези 8% за прослужено време.

Това може ли да се отмени ей така по решение на директора само с един анекс? И възможно ли е след като веднъж вече са ми дали тези 8%, да решат вече да не ми ги дават?

Благодаря Ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Така зададен въпросът не дава достатъчно ясна информация за Вашия работодател, за това кой е той и дали евентуално е променен в резултат от Проекта.

    Имайте в предвид, че работодателят е задължен да изплаща допълнително възнаграждение за трудов стаж и професионален опит само за времето, през което сте работили в неговото предприятие (независимо от длъжността) и за трудовия Ви стаж на същата или сходна длъжност в други предприятия. Условията за определяне на това кои длъжности са сходни се определят с вътрешните правила за работната заплата в предприятието или с колективен трудов договор.

    Относно фактът, че лице, с което Вие нямате трудови правоотношения предоставя анекс към трудов договор, който Вие сте сключила с трето лице, е недопустим.

    Тъй като на базата на тази информация давам не толкова конкретен отговор, оставам на разположение за последващо съдействие от моя страна.

    Приложимата нормативна уредба, засягаща Вашия казус - чл. 12 и чл. 22 ал.3 и ал. 4 от Наредба за структурата и организацията на работната заплата.

    Поздрави,
    Станислава Бъзовска
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->